Edition Noël Bordsbestick 19 delar Silver
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSBESTICK, 19 delar, silver, GAB, Stockholm, 1962-1989, modell Rosenholm, formgiven av Jacob Ängman på 1930-talet, knivblad i stål, längd gaffel ca 175 mm, längd kniv ca 198 mm, vikt gafflar ca 305 g, vikt knivar ca 655 g inkl knivblad i stål
Fint bruksskick.
845873
2020-12-13