Edition Noël Bordsbestick 19 delar Silver

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BORDSBESTICK, 19 delar, silver, GAB, Stockholm, 1962-1989, modell Rosenholm, formgiven av Jacob Ängman på 1930-talet, knivblad i stål, längd gaffel ca 175 mm, längd kniv ca 198 mm, vikt gafflar ca 305 g, vikt knivar ca 655 g inkl knivblad i stål

Fint bruksskick.

845873

2020-12-13