Taklampa glas & mässing
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TYRINGE KONSTHANTVERK, taklampa, 1900-talets andra hälft, stomme i mässing, gjuten glaskupa, total höjd ca 65, kupans diameter 25 cm
Bruksspår, ej funktionstestad, skador/brott samt buckor på täckkopa
845876
2020-11-29