Taklampa glas & mässing

Taklampa glas & mässing
Taklampa glas & mässing
Taklampa glas & mässing
Taklampa glas & mässing
Taklampa glas & mässing
Taklampa glas & mässing
Taklampa glas & mässing
Taklampa glas & mässing

Klubbat för:

1 800 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

TYRINGE KONSTHANTVERK, taklampa, 1900-talets andra hälft, stomme i mässing, gjuten glaskupa, total höjd ca 65, kupans diameter 25 cm

Zustandsbeschreibung

Bruksspår, ej funktionstestad, skador/brott samt buckor på täckkopa

845876

2020-11-29