Jacob Ängman Rosenholm silverbestick
Klubbat för:
8 800 SEK
Schätzwert
9 000 SEK
Beschreibung
JACOB ÄNGMAN, "Rosenholm", bestick, 73 dlr,
silver, GAB Stockholm 1960-talets mitt, bestående av: 6 matskedar, 12 bordsgafflar, 12 bordsskedar, 12 bordsknivar, 12 smörgåsknivar, 12 smörgåsgafflar, smörkniv, 6 kaffeskedar, vikt exkl. knivar ca 1695 g
Zustandsbeschreibung
Bruksslitage, undersidor med gravyr
846114
2020-11-26