Jacob Ängman Rosenholm silverbestick

Klubbat för:

8 800 SEK

Schätzwert

9 000 SEK

Beschreibung

JACOB ÄNGMAN, "Rosenholm", bestick, 73 dlr,
silver, GAB Stockholm 1960-talets mitt, bestående av: 6 matskedar, 12 bordsgafflar, 12 bordsskedar, 12 bordsknivar, 12 smörgåsknivar, 12 smörgåsgafflar, smörkniv, 6 kaffeskedar, vikt exkl. knivar ca 1695 g

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, undersidor med gravyr

846114

2020-11-26