Glasservis Orrefors "Carina"
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
INGEBORG LUNDIN, "Carina", servisglas, 39 dlr, Orrefors, bestående av 9 vitvinsglas (höjd ca 17), 11 seltersglas (höjd ca 9), 12 starkvinglas (höjd ca 12), 7 snapsglas (höjd ca 11 cm)
Bruksslitage, 1 seltersglas samt 1 starkvinglas med nagg, mikronagg kan förekomma
846171
2020-12-02