Glasservis Orrefors "Carina"

Glasservis Orrefors
Glasservis Orrefors
Glasservis Orrefors
Glasservis Orrefors
Glasservis Orrefors
Glasservis Orrefors
Glasservis Orrefors
Glasservis Orrefors
Glasservis Orrefors
Glasservis Orrefors

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

INGEBORG LUNDIN, "Carina", servisglas, 39 dlr, Orrefors, bestående av 9 vitvinsglas (höjd ca 17), 11 seltersglas (höjd ca 9), 12 starkvinglas (höjd ca 12), 7 snapsglas (höjd ca 11 cm)

Bruksslitage, 1 seltersglas samt 1 starkvinglas med nagg, mikronagg kan förekomma

846171

2020-12-02