Månskensampel

Månskensampel
Månskensampel
Månskensampel
Månskensampel
Månskensampel
Månskensampel

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MÅNSKENSAMPEL, sent 1800-tal, rosatonad glas med reliefdekor samt målad dekor, mässingsplåt med genombruten dekor, höjd ca 66 cm.

Senare elektrifierad, åldersrelaterat slitage.

846257

2020-12-05