Svepask 1800-tal
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
800 SEK
SVEPASK, 1800-tal, oval form med smideshandtag, blåmålad, monogram AAS på locket samt AAX underitll, längd 49, bredd 31, höjd 22 cm.
Bruksslitage, ställvis maskstungen, senare målning, torrsprickor.
846259
2020-12-05