Cylinderhatt, handskar och lösa kragar

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

800 SEK

CYLINDERHATT, LÖSA KRAGAR SAMT FRACKVÄST, 1900-talets första hälft/mitt, cylinderhatt märkt "A. Cassé Paris" inre diameter ca 56 cm, 2 lösa kragar inre diameter ca 38 cm, frackväst, omkrets mage ca 100 cm, 2 par manschettknappar, i hattask

2 par något skadade handskar medföljer

Ingår i tema "Under granen"

Frackväst med fläckar samt saknar 1 knapp bak, bruksskick

846264

2020-12-06