Matbord engelsk stil

Matbord engelsk stil
Matbord engelsk stil
Matbord engelsk stil
Matbord engelsk stil
Matbord engelsk stil
Matbord engelsk stil
Matbord engelsk stil
Matbord engelsk stil
Matbord engelsk stil
Matbord engelsk stil

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MATGRUPP, 13 dlr, England, 1900-talets andra hälft, regency-stil, mahognyfanér, bestående av: 12 stolar, matbord på hjultrissor, 3 pelarfötter med fotavslut av lejontassar, bordsts höjd 76, 81+81+81X101, 2 iläggsskivor vardera 50,5, längsta längd 344 cm

Bruksslitage och repor

846301

2020-11-29