Anders Zorn Hårbandet

Anders Zorn Hårbandet
Anders Zorn Hårbandet
Anders Zorn Hårbandet
Anders Zorn Hårbandet
Anders Zorn Hårbandet
Anders Zorn Hårbandet

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

ANDERS ZORN (1860-1920): "Hårbandet", signerad Zorn. etsning, 1912, plåttmått ca 30x20 cm.

LITTERATUR: Asplund 253, Hjert & Hjert 264,

Ej examinerad ur ram, gulnader, fläckar

846338

2020-11-27