RÖRSTRAND

RÖRSTRAND
RÖRSTRAND
RÖRSTRAND
RÖRSTRAND
RÖRSTRAND
RÖRSTRAND
RÖRSTRAND
RÖRSTRAND
RÖRSTRAND
RÖRSTRAND

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

RÖRSTRAND, servisdelar, 76 dlr, modell "Vallmo", tidigt 1900-tal, bestående av: 11 mattallrikar, 10 bords, 12 assietter, 12 djupa bord, 10 dessert, 12 djupa mat, 1 såskar, 1 kanna, 7 upplägningsfat i varierande storlekar

1 upplägningfat med genomgånede spricka, mindre nagg kan förekomme

846393

2020-12-03