Bordsur 1800-tal

Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal
Bordsur 1800-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BORDSUR, 1800-talets slut, urtavla med romerska siffror, märkt JC Malmsjö Göteborg, diabas, förgylld dekor, höjd ca 45, 36x17 cm, nyckel finns

Ingår i temaauktionen "Bankflytten"

Smärre slitage, krön sitter snett

846491

2020-12-10