Affisch "Persona" 1966

Affisch
Affisch

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

AFFISCH, "Persona", svensk filmaffisch, 1966, SF, oramad, ca 44x152 cm, från biografen Spegeln.

Persona är en svensk dramafilm från 1966 i regi av Ingmar Bergman. Filmen handlar om två kvinnor, en sköterska och en skådespelerska, spelade av Bibi Andersson och Liv Ullmann. Även Margaretha Krook och Gunnar Björnstrand medverkar.

Slitage, fläckar, skador och veck.

846572

2020-12-06