Jonas Rooth ljuskrona

Jonas Rooth ljuskrona
Jonas Rooth ljuskrona
Jonas Rooth ljuskrona
Jonas Rooth ljuskrona
Jonas Rooth ljuskrona
Jonas Rooth ljuskrona
Jonas Rooth ljuskrona
Jonas Rooth ljuskrona
Jonas Rooth ljuskrona
Jonas Rooth ljuskrona
Jonas Rooth ljuskrona
Jonas Rooth ljuskrona

Klubbat för:

50 000 SEK

Utropspris

65 000 SEK

JONAS ROOTH (född 1961): Ljuskrona, unik, egen glashytta Kivik, stor, praktfull ljuskrona, handblåst med fantasiblommor i polykromt glas, 18 ljusarmar / ljuskällor i olika nivåer, signerad samt daterad Jonas Rooth 2017, höjd ca 110, Ø 115 cm (vikt ca 43 kg)

Smärre bruksspår, SAV garanterar ej funktionen, ljuskronan säljs/levereras omonterad, monteringsanvisning medföljer

846593

2020-12-09