Jonas Rooth ljuskrona
Klubbat för:
50 000 SEK
Utropspris
65 000 SEK
JONAS ROOTH (född 1961): Ljuskrona, unik, egen glashytta Kivik, stor, praktfull ljuskrona, handblåst med fantasiblommor i polykromt glas, 18 ljusarmar / ljuskällor i olika nivåer, signerad samt daterad Jonas Rooth 2017, höjd ca 110, Ø 115 cm (vikt ca 43 kg)
Smärre bruksspår, SAV garanterar ej funktionen, ljuskronan säljs/levereras omonterad, monteringsanvisning medföljer
846593
2020-12-09