Teservis Kina 1700-tal
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TEKANNA, TEBURK med LOCK, 4 KOPPAR, 3 FAT (udda lock), porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i emaljfärger av figurer och krysantemum, teburkens höjd 13 cm
Sprickor, skador, 1 fat lagat
846604
2020-12-19