Teservis Kina 1700-tal

Teservis Kina 1700-tal
Teservis Kina 1700-tal
Teservis Kina 1700-tal
Teservis Kina 1700-tal
Teservis Kina 1700-tal
Teservis Kina 1700-tal
Teservis Kina 1700-tal
Teservis Kina 1700-tal
Teservis Kina 1700-tal
Teservis Kina 1700-tal
Teservis Kina 1700-tal
Teservis Kina 1700-tal
Teservis Kina 1700-tal
Teservis Kina 1700-tal
Teservis Kina 1700-tal
Teservis Kina 1700-tal
Teservis Kina 1700-tal
Teservis Kina 1700-tal
Teservis Kina 1700-tal
Teservis Kina 1700-tal
Teservis Kina 1700-tal
Teservis Kina 1700-tal
Teservis Kina 1700-tal
Teservis Kina 1700-tal
Teservis Kina 1700-tal
Teservis Kina 1700-tal

Klubbat för:

5 000 SEK

2 000 SEK

TEKANNA, TEBURK med LOCK, 4 KOPPAR, 3 FAT (udda lock), porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i emaljfärger av figurer och krysantemum, teburkens höjd 13 cm

Sprickor, skador, 1 fat lagat

846604

2020-12-19