Riksdaler 1821 Carl XIV Johan

Riksdaler 1821 Carl XIV Johan
Riksdaler 1821 Carl XIV Johan
Riksdaler 1821 Carl XIV Johan
Riksdaler 1821 Carl XIV Johan
Riksdaler 1821 Carl XIV Johan
Riksdaler 1821 Carl XIV Johan
Riksdaler 1821 Carl XIV Johan
Riksdaler 1821 Carl XIV Johan

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

MYNT, silver, 1 riksdaler, Karl XIV Johan, Sverige, 1821, diameter 4 cm, vikt ca 29,2 g

Ingår i temaauktionen "Bankflytten"

slitage, repor och märken

846624

2020-12-10