Atelje Lyktan golvlampa 588
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft, Atelje Lyktan, Anders Pehrson, modell 588 G "Bumling", stomme i mässing, benet klätt med cognagsfärgat skinn, höjd ca 146 cm
Åldersrelaterat slitage, något anlupen, tråden till läderklädseln har släppt, ej funktionstestad
846672
2020-11-29