Atelje Lyktan golvlampa 588

Atelje Lyktan golvlampa 588
Atelje Lyktan golvlampa 588
Atelje Lyktan golvlampa 588
Atelje Lyktan golvlampa 588
Atelje Lyktan golvlampa 588
Atelje Lyktan golvlampa 588
Atelje Lyktan golvlampa 588
Atelje Lyktan golvlampa 588
Atelje Lyktan golvlampa 588
Atelje Lyktan golvlampa 588

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft, Atelje Lyktan, Anders Pehrson, modell 588 G "Bumling", stomme i mässing, benet klätt med cognagsfärgat skinn, höjd ca 146 cm

Åldersrelaterat slitage, något anlupen, tråden till läderklädseln har släppt, ej funktionstestad

846672

2020-11-29