Sylvia Leuchovius prydnadsägg

Sylvia Leuchovius prydnadsägg
Sylvia Leuchovius prydnadsägg
Sylvia Leuchovius prydnadsägg
Sylvia Leuchovius prydnadsägg
Sylvia Leuchovius prydnadsägg
Sylvia Leuchovius prydnadsägg
Sylvia Leuchovius prydnadsägg
Sylvia Leuchovius prydnadsägg

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SYLVIA LEUCHOVIUS (1915-2003), prydnadsägg, 3 Rörstrand, signerade SL Atelje Sweden, glaserat stengods, dekor i underglasyr, höjder ca 18, 14, resp. 8,5 cm

Smärre slitage

846695

2020-12-03