Bordstelefoner 2 st
Klubbat för:
1 100 SEK
1 500 SEK
BORDSTELEFONER, 1900-talets första hälft, en märkt Rikstelefon, svartlackerad plåt, handtag i trä, lur i bakelit, märtka L.M Ericson samt Telegrafverkets Verkstad Nynäshamn, höjd ca 27 cm
Bruksslitage
846707
2020-11-29