Bordstelefoner 2 st

Bordstelefoner 2 st
Bordstelefoner 2 st
Bordstelefoner 2 st
Bordstelefoner 2 st
Bordstelefoner 2 st
Bordstelefoner 2 st
Bordstelefoner 2 st
Bordstelefoner 2 st
Bordstelefoner 2 st
Bordstelefoner 2 st

Klubbat för:

1 100 SEK

1 500 SEK

BORDSTELEFONER, 1900-talets första hälft, en märkt Rikstelefon, svartlackerad plåt, handtag i trä, lur i bakelit, märtka L.M Ericson samt Telegrafverkets Verkstad Nynäshamn, höjd ca 27 cm

Bruksslitage

846707

2020-11-29