Collier 2 st bl. a. orientaliska pärlor

Klubbat för:

2 200 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

COLLIER, 2 st., ett av delvis underhaltigt guld (8 k), gröna stenar och orientaliska, barocka pärlor samt glasstenar, lås saknas, längd ca 33 cm, ett med orientaliska, barocka pärlor ca 3-7 mm och mellanliggande småpärlor, lås saknas, längd ca 50 cm

Kuntoraportti

omfattande slitage och skador på pärlor och stenar

846733

Päivämäärä:

2020-12-19