Bestick silver K Anderson

Bestick silver K Anderson
Bestick silver K Anderson
Bestick silver K Anderson
Bestick silver K Anderson
Bestick silver K Anderson
Bestick silver K Anderson
Bestick silver K Anderson
Bestick silver K Anderson
Bestick silver K Anderson
Bestick silver K Anderson
Bestick silver K Anderson
Bestick silver K Anderson

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

BESTICK, 71 dlr., silver, swedish grace, K. Anderson, Stockholm omkring 1920, bestående av: 12 matgafflar, 12 bordsskedar, 12 bordsknivar, 6 matskedar, 12 fruktknivar, 2 såsslevar, 2 smörknivar, ostkniv, 12 kaffeskedar, längd ca 13-22 cm, silvervikt förutom bordsknivar med stålblad, ca 2250 g, i schatull

4 fruktknivsblad med skador, slitage

846839

2020-11-29