Sengustaviansk spegel

Sengustaviansk spegel
Sengustaviansk spegel
Sengustaviansk spegel
Sengustaviansk spegel

Klubbat för:

340 EUR

Arviointi

400 EUR

Kuvaus

SPEGEL, sengustavianskt, omkring 1800, förgylld och bronserad, glaset flankeras av pärl- och äggstavr, nertill och upptill gouachemåleri, höjd 112,5 cm, bredd 50 cm.

Kuntoraportti

Slitage, skador, kompletteringar, glaset ej ursprunglit

846897

Päivämäärä:

2020-12-07