Sengustaviansk spegel
Klubbat för:
340 EUR
Arviointi
400 EUR
Kuvaus
SPEGEL, sengustavianskt, omkring 1800, förgylld och bronserad, glaset flankeras av pärl- och äggstavr, nertill och upptill gouachemåleri, höjd 112,5 cm, bredd 50 cm.
Kuntoraportti
Slitage, skador, kompletteringar, glaset ej ursprunglit
846897
Päivämäärä:
2020-12-07