Ring 18 k vitguld smaragd diamanter
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
3 500 SEK
RING, 18 k rodierat vitguld, trappslipad smaragd, 2 briljanter ca 0,03 ct/st samt 8 små åttkantslipade diamanter, Göteborg 1960-tal, otydliga stämplar, ringstorlek ca 18,5 mm, vikt ca 6 g
Visst rodiumsläpp, smaragd med hack
846920
2020-11-30