Ring 18 k vitguld smaragd diamanter

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

3 500 SEK

RING, 18 k rodierat vitguld, trappslipad smaragd, 2 briljanter ca 0,03 ct/st samt 8 små åttkantslipade diamanter, Göteborg 1960-tal, otydliga stämplar, ringstorlek ca 18,5 mm, vikt ca 6 g

Visst rodiumsläpp, smaragd med hack

846920

2020-11-30