Bankett jugend
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BANKETT, jugend, tidigt 1900-tal, klädd med tyg "Gröna Fåglar", Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, mörktbetsat trä, lös stoppad sits, sitshöjd ca 42 cm.
Bruksslitage, senare klädsel, blekt tyg.
847025
2020-12-07