Sengustaviansk kristallkrona

Sengustaviansk kristallkrona
Sengustaviansk kristallkrona
Sengustaviansk kristallkrona
Sengustaviansk kristallkrona
Sengustaviansk kristallkrona
Sengustaviansk kristallkrona

Klubbat för:

1 400 EUR

Utropspris

1 800 EUR

TAKKRONA, sengustaviansk, 1800-talets början, mässingsstomme, 6 ljusarmar, i mitten plats för ett ljus, upptill kaskad, behängd med piggformade prismor samt kedjor, krönande plym, diameter 63 cm, höjd ca 85 cm.

Sedvanligt slitage, prismor med nagg, kompletterad.

847075

2020-12-07