Bestick design Sigurd Persson
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIGURD PERSSON, "Servus", bestick, 90 dlr, rostfritt stål, bestående av 24 matgafflar, 24 matknivar, 12 matskedar, 6 bordsskedar, 10 plockgaffel, 10 påläggsgafflar, serveringsgaffel, soppslev, 2 längre kaffeskedar.
HISTORIK: Modell Servus ritades 1953 och visades offfentligt första gången på H55
Skador: Slitage
847089
2020-11-30