Ephraim Ståhl 2 stolar

Ephraim Ståhl 2 stolar
Ephraim Ståhl 2 stolar
Ephraim Ståhl 2 stolar
Ephraim Ståhl 2 stolar
Ephraim Ståhl 2 stolar
Ephraim Ståhl 2 stolar
Ephraim Ståhl 2 stolar
Ephraim Ståhl 2 stolar
Ephraim Ståhl 2 stolar
Ephraim Ståhl 2 stolar
Ephraim Ståhl 2 stolar
Ephraim Ståhl 2 stolar
Ephraim Ståhl 2 stolar
Ephraim Ståhl 2 stolar
Ephraim Ståhl 2 stolar
Ephraim Ståhl 2 stolar
Ephraim Ståhl 2 stolar
Ephraim Ståhl 2 stolar
Ephraim Ståhl 2 stolar
Ephraim Ståhl 2 stolar

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

EPHRAIM STÅHL (stolmakare i Stockholm 1794-1820/21, kunglig hovstolmakare 1800-1809), stolar, 1 par, sengustavianska stockholmsarbeten, varav en tydligt dubbelsignerad ES, träskuren dekor, bemålade och bronserade, sitthöjd ca 42 cm

Renoverade och kompletetrade, smärre skador och bortfall

847117

2020-11-30