Delar till pipor, omkring år 1900
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DELAR TILL PIPOR, 5 st, omkring år 1900, två piphuvuden med rikligt skuren dekor av sjöskum respektive elfenben, delvis av bärnsten, samtliga i originalfodral, ett fodral med märkning Alexandre, Petersburg, längd 14-19 cm
2 med skador, slitage, nagg
847203
2020-12-19