Champagnekylare, art noveau
Klubbat för:
7 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, art noveau, 1900-talets början, troligen Tyskland, försilvrad metall, riklig vegetativ dekor med blad, fyra ben, med dedikation daterad 12/11 1907, höjd 37, diameter 30 cm med hänklar
Två mindre lagningar, smärre slitage
847207
2020-12-19