Champagnekylare, art noveau

Champagnekylare, art noveau
Champagnekylare, art noveau
Champagnekylare, art noveau
Champagnekylare, art noveau
Champagnekylare, art noveau
Champagnekylare, art noveau
Champagnekylare, art noveau
Champagnekylare, art noveau
Champagnekylare, art noveau
Champagnekylare, art noveau
Champagnekylare, art noveau
Champagnekylare, art noveau
Champagnekylare, art noveau
Champagnekylare, art noveau
Champagnekylare, art noveau
Champagnekylare, art noveau

Klubbat för:

7 400 SEK

5 000 SEK

CHAMPAGNEKYLARE, art noveau, 1900-talets början, troligen Tyskland, försilvrad metall, riklig vegetativ dekor med blad, fyra ben, med dedikation daterad 12/11 1907, höjd 37, diameter 30 cm med hänklar

Två mindre lagningar, smärre slitage

847207

2020-12-19