C.G Hallberg Prinsessan Maria bestick
Klubbat för:
23 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
C.G HALLBERG, bestick, silver, 139 dlr, "Prinsessan Maria" Stockholm 1910-tal, bestående av: 12 matknivar, 12 matgafflar, 12 matskedar, 12 bordsknivar, 12 bordsgafflar, 12 bordsskedar, 12 fiskknivar, 12 fiskgafflar, 11 smörgåsknivar, 12 smörgåsgafflar, 12 teskedar, 1 par sockerskedar, 3 såsslevar, 1 par smöknivar, ostkniv, vikt exkl. knivar med rostfria blad ca 5070 g
Slitage
847272
2020-11-30