Vas Josef Ekberg

Vas Josef Ekberg
Vas Josef Ekberg
Vas Josef Ekberg
Vas Josef Ekberg
Vas Josef Ekberg
Vas Josef Ekberg
Vas Josef Ekberg
Vas Josef Ekberg

Klubbat för:

1 400 SEK

2 000 SEK

JOSEF EKBERG, vas, Gustafsberg, flintgods, sk sgraffito, blomsterdekor mot ljusblå fond, signerad samt daterad 1923, höjd 23 cm

Smärre slitage, ställvis med repor och märken på glasyr

847375

2020-12-06