3 tennföremål 1700-1800-tal
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TENNFÖREMÅL, 3 st, 1700-1800-tal, stop och fat Sverige med otydliga stämplar (stopet daterat V4 = 1851), stop från England märkt PINT, stopen med gravyr, fatet med hamrad dekor, höjd 12,5-20 cm, fatets diameter 43 cm
Slitage
847469
2020-12-07