THONET, model 19 angel
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
THONET, stolar, 4 st, modell 19, "Angel", tidigt 1900-tal, betsat böjträ, genombruten sits med dekor av stjärna, märkta Thonet 19, sitthöjd ca 45 cm
Åldersrelaterat slitage, torrsprickor förekommer
847515
2020-12-06