THONET, model 19 angel

THONET, model 19 angel
THONET, model 19 angel
THONET, model 19 angel
THONET, model 19 angel
THONET, model 19 angel
THONET, model 19 angel
THONET, model 19 angel
THONET, model 19 angel
THONET, model 19 angel
THONET, model 19 angel
THONET, model 19 angel
THONET, model 19 angel

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

THONET, stolar, 4 st, modell 19, "Angel", tidigt 1900-tal, betsat böjträ, genombruten sits med dekor av stjärna, märkta Thonet 19, sitthöjd ca 45 cm

Åldersrelaterat slitage, torrsprickor förekommer

847515

2020-12-06