Eli Keller röda vaser med fat
Klubbat för:
1 100 SEK
2 500 SEK
ELI KELLER, vaser, 3 st, samt fat, 1 st, unika, samtida, porslin, blodröd koppar kristallglasyr, tillverkade i egen verkstad i Saltsjö-Boo, signerade Eli undertill, höjd 18, 13, 12 cm, fatet har en diameter på ca 14 cm
Obetydligt slitage
847535
2020-12-09