Eli Keller röda vaser med fat

Eli Keller röda vaser med fat
Eli Keller röda vaser med fat
Eli Keller röda vaser med fat
Eli Keller röda vaser med fat
Eli Keller röda vaser med fat
Eli Keller röda vaser med fat

Klubbat för:

1 100 SEK

2 500 SEK

ELI KELLER, vaser, 3 st, samt fat, 1 st, unika, samtida, porslin, blodröd koppar kristallglasyr, tillverkade i egen verkstad i Saltsjö-Boo, signerade Eli undertill, höjd 18, 13, 12 cm, fatet har en diameter på ca 14 cm

Obetydligt slitage

847535

2020-12-09