Berndt Friberg skål och vas
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
4 500 SEK
BERNDT FRIBERG (1899-1981): skål och vas, signerade Friberg samt Gustavsbergs studiohand, skål: blå harpälsglasyr otydlig datering, diam 7,5, höjd ca 6 cm, vas: gul/beige harpälsglasyr daterad 1958, diam 7, höjd ca 6,5 cm
847613
2020-11-30