Berndt Friberg skål och vas

Berndt Friberg skål och vas
Berndt Friberg skål och vas
Berndt Friberg skål och vas
Berndt Friberg skål och vas
Berndt Friberg skål och vas
Berndt Friberg skål och vas
Berndt Friberg skål och vas
Berndt Friberg skål och vas

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

4 500 SEK

BERNDT FRIBERG (1899-1981): skål och vas, signerade Friberg samt Gustavsbergs studiohand, skål: blå harpälsglasyr otydlig datering, diam 7,5, höjd ca 6 cm, vas: gul/beige harpälsglasyr daterad 1958, diam 7, höjd ca 6,5 cm

847613

2020-11-30