Wäinö Aaltonen bronsrelief

Wäinö Aaltonen bronsrelief
Wäinö Aaltonen bronsrelief
Wäinö Aaltonen bronsrelief
Wäinö Aaltonen bronsrelief
Wäinö Aaltonen bronsrelief
Wäinö Aaltonen bronsrelief

Klubbat för:

2 400 EUR

3 000 EUR

WÄINÖ AALTONEN (1894-1966) "mitt hjärtas sång" (1932-1934), signerad samt daterad 1932, bronsrelief, 78x78 cm

Litteratur: Wäinö Aaltonen museums publikationer, nr 10, 1994: nr 161

847651

2020-12-07