Julporslin Rörstrand
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
800 SEK
GRÖTTERRIN, flitgods, Rörstrand, tidigt 1900-tal, dekor av tomtar i relieff med polykromt bemålad dekor, höjd ca 15, diameter ca 22 cm
Lagning vid ena tomten med retush, krackelyr, missfärgning
847654
2020-12-06