Julporslin Rörstrand

Julporslin Rörstrand
Julporslin Rörstrand
Julporslin Rörstrand
Julporslin Rörstrand
Julporslin Rörstrand
Julporslin Rörstrand
Julporslin Rörstrand
Julporslin Rörstrand
Julporslin Rörstrand
Julporslin Rörstrand
Julporslin Rörstrand
Julporslin Rörstrand

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

800 SEK

GRÖTTERRIN, flitgods, Rörstrand, tidigt 1900-tal, dekor av tomtar i relieff med polykromt bemålad dekor, höjd ca 15, diameter ca 22 cm

Lagning vid ena tomten med retush, krackelyr, missfärgning

847654

2020-12-06