Klubbat för:
1 100 SEK
800 SEK
TALLRIK, ASSIETTER, Kina, tidigt 1900-tal, celadongrön glasyr med dekor av blommor och djur i emaljfärger, diameter 18,5-24,5 cm
Bruksslitage, färgbortfall och några nagg.
847663
2020-12-12