Tallrik och assietter Kina

Tallrik och assietter Kina
Tallrik och assietter Kina
Tallrik och assietter Kina
Tallrik och assietter Kina
Tallrik och assietter Kina
Tallrik och assietter Kina

Klubbat för:

1 100 SEK

800 SEK

TALLRIK, ASSIETTER, Kina, tidigt 1900-tal, celadongrön glasyr med dekor av blommor och djur i emaljfärger, diameter 18,5-24,5 cm

Bruksslitage, färgbortfall och några nagg.

847663

2020-12-12