HERBERT KRENCHEL Krenit skålar 5 st

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 200 SEK

HERBERT KRENCHEL, "Krenit", skålar, 5 st, emalj, "Krenit", Danmark, formgivna 1953, höjd 6-14 cm, diameter ca 12-25 cm

Bruksslitage, ytslitage förekommer, 1 mindre skål med litet nagg vid botten

847673

2020-12-06