Stekfat porslin Kina 1700-/1800-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STEKFAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal, blå underglasyr, oktagonal form, brätte med dekor av blomster i korg, ca 37x29 cm

Åldersrelaterat slitage

847708

2020-12-06