Sybord, 1800-tal
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
800 SEK
SYBORD, trol. England 1860-70-tal, valnöt och mahogny, intarsiadekor, oktogonal form, fackinredning, tredelad pelarfot med skurna bladornament, diam 41, höjd 71 cm
Skador, slitage, sprickor, senare beslag
847759
2020-12-04