Stig Lindberg vas och fat "Karneval"

Stig Lindberg vas och fat
Stig Lindberg vas och fat
Stig Lindberg vas och fat
Stig Lindberg vas och fat
Stig Lindberg vas och fat
Stig Lindberg vas och fat
Stig Lindberg vas och fat
Stig Lindberg vas och fat
Stig Lindberg vas och fat
Stig Lindberg vas och fat

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STIG LINDBERG (1916-1982), 3 dlr, vas, fajans, "Karneval", vas "Reptil" samt skål, Gustavsberg, höjd mellan ca 31-5 cm

Slitage, mikronagg kan förekomma, ställvis bortfall av dekor på vas, Karneval

847764

2020-12-06